Jesteśmy na:

gg: 2989407

 

 

 

Organizujemy:

 

Polecamy
Jaki kanał telewizyjny najczęściej ogladasz?

„Bezpieczna droga do szkoły” na limanowszczyźnie

Aktualności » „Bezpieczna droga do szkoły” na limanowszczyźnie

Wrzesień to miesiąc, w którym po wakacyjnej przerwie dzieci wracają do szkoły, aby zapewnić im bezpieczeństwo Policja od lat organizuje akcję pod hasłem "Bezpieczna droga do szkoły". Akcja skierowana jest do wszystkich użytkowników dróg. Z jednej strony ma uczyć dzieci bezpiecznego poruszania się po drogach, a z drugiej uzmysławiać kierowcom, jak dużym zagrożeniem jest zbyt szybka jazda w pobliżu miejsc, gdzie znajdują się dzieci.

5 września br. w rejonie Szkoły Podstawowej w Mordarce funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej oraz przedstawiciele Auto Moto Klub Limanowa zorganizowali akcję profilaktyczno edukacyjną, w której udział wzięli najmłodsi uczniowie szkoły. Dzieci miały okazję porozmawiać z funkcjonariuszami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą, oraz zapoznali się ze sprzętem do ratowania życia i zdrowia podczas poważnych wypadków drogowych, który został zaprezentowany dzięki uprzejmości Auto Moto Klubu Limanowa.

W ramach akcji w rejonie szkoły zorganizowany został nietypowy punkt kontroli kierowców. Dzieci wraz z Policjantami tworzyły patrole i uczestniczyły podczas kontroli kierujących. Na uwagę zasługuje fakt, iż w rejonie szkoły nie było żadnych przewinień, dzięki czemu każda kontrola kończyła się uśmiechem na twarzy. Ponadto chętni kierowcy mieli możliwość skorzystania z Alkogogli, by na trzeźwo zobaczyć, co może spowodować jazda pod wpływem alkoholu.

 

Więcej zdjęć w galerii AMK: TUTAJ

[inf. ze strony http://limanowa.policja.gov.pl]

 
 
 

Komentarze