Jesteśmy na:

gg: 2989407

 

 

 

Organizujemy:

 

Polecamy
Jaki kanał telewizyjny najczęściej ogladasz?

"Bezpieczniej na drogach" i w kolejnych placówkach

Archiwum aktualności » "Bezpieczniej na drogach" i w kolejnych placówkach

Bezpieczeństwo uczniów podczas drogi do szkoły to temat warty uwagi. W związku z tym Powiat Limanowski w ramach akcji "Bezpieczniej na drogach w Powiecie Limanowskim" realizuje szereg spotkań z uczniami i młodzieżą w placówkach szkolnych.

Podczas spotkań, jakie odbywają się w szkołach na terenie powiatu limanowskiego, Członkowie Zarządu Powiatu Limanowskiego: starosta Jan Puchała, wicestarosta Mieczysław Uryga, a także Agata Zięba i Jan Więcek przekazują gadżety odblaskowe, tj. kamizelki, które nie tylko ładnie i kolorowo wyglądają, ale przede wszystkim są dodatkiem, jaki może niejednokrotnie ocalić życie.

Zgodnie z obowiązującym w naszym kraju Prawem o ruchu drogowym, dzieci do lat 15 poruszające się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, powinny nosić elementy odblaskowe w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu (art. 43 par. 2). Pieszy posiadający odblask jest widoczny dla kierowcy z odległości 150 m. Bez odblasku kierowca widzi nas zaledwie z odległości 30 m. Odblask zwiększa naszą szansę na przeżycie 5 razy! To właśnie dlatego tak ważne dla Władz Powiatu jest wyposażenie uczniów w odblaskowe gadżety. Niestety, większość rodziców bądź nie zna tego przepisu, bądź się do niego nie stosuje. Istotna jest edukacja społeczna, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych, w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Spotkaniom towarzyszą pokazy ratownicze prowadzone przez ratowników z Auto Moto Klubu Limanowa. Dzieci i młodzież uczą się wykonywania czynności ratowniczych oraz zdobywają niezbędną wiedzę przedmedyczną pozwalającą na uratowanie życia poszkodowanego.

1 grudnia br. akcja "Bezpieczniej na drogach Powiatu Limanowskiego" przeprowadzona została w szkole w Zalesiu, Zbludzy oraz ZS i Przedszkola w Słopnicach. W spotkaniach uczestniczyli Członkowie Zarządu Powiatu Limanowskiego: Agata Zięba i Jan Więcek.

 

GALERIA:
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zalesiu
Zespół Szkół i Przedszkole w Słopnicach
Szkoła Podstawowa w Zawadce

 

[inf. ze strony www.powiat.limanowa.pl]

 
 

Komentarze