Jesteśmy na:

gg: 2989407

 

 

 

Organizujemy:

 

Polecamy
Jaki kanał telewizyjny najczęściej ogladasz?

Automobilklub Leszczyński organizatorem I Rundy Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych

Archiwum aktualności » Automobilklub Leszczyński organizatorem I Rundy Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych

Do tradycji działalności prowadzonej przez Automobilklub Leszczyński z pewnością należy zaliczyć Rajd Pojazdów Zabytkowych organizowany w długi weekend majowy (2-3 maja) we współpracy z Zamkiem w Rydzynie. Tegoroczna, piętnasta edycja jest wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy w historii odbędzie się w randze Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych (MPPZ).

Zależy nam, żeby zachęcić do udziału w Rajdzie jak najliczniejszą grupę pasjonatów pojazdów zabytkowych. Mamy nadzieję, że włączenie naszej imprezy do Mistrzostw Polski zachęci kolejnych szczęśliwców, będących posiadaczami tych fantastycznych pojazdów do zaprezentowania się przed leszczyńską publicznością – mówi Paweł Pęcak, Prezes Automobilklubu Leszczyńskiego.

Zasadnicza część imprezy, polegająca na przejechaniu około 100-kilometrowej trasy odbędzie się 2 maja (wtorek). Uczestnicy Rajdu wyruszą z Zamku w Rydzynie, który będzie jednocześnie bazą imprezy. O godzinie 9:45 nastąpi odprawa załóg, a pierwsza z nich wystartuje o godzinie 10:00. Trasa poprowadzi przez najpiękniejsze zakątki ziemi leszczyńskiej. Oprócz prawidłowego przejechania poszczególnych odcinków zgodnie z opisem, wśród konkurencji znajdą się również próby sprawnościowe, a także inne zadania do wykonania. Meta pierwszej załogi planowana jest około godziny 15:00. Z kolei o 19:30 w malowniczej scenerii Zamku w Rydzynie odbędzie się uroczysta kolacja, podczas której ogłoszeni zostaną zwycięzcy.

Drugi dzień imprezy (3 maja) to wielka gratka nie tylko dla właścicieli pojazdów zabytkowych, ale także dla całej społeczności lokalnej. Wówczas odbywa się parada pojazdów, biorących udział w Rajdzie połączona z prezentacją na leszczyńskim Rynku.

Szczegóły:  www.automobilklub.leszno.pl.

Regulamin UzupełniającyZgłoszenia

 

[inf. ze strony www.pzm.pl]

 
 

Komentarze