Jesteśmy na:

gg: 2989407

 

 

 

Organizujemy:

 

Polecamy
Jaki kanał telewizyjny najczęściej ogladasz?

Bezpiecznie na drogach w Kaninie i w Wysokiem

Archiwum aktualności » Bezpiecznie na drogach w Kaninie i w Wysokiem

Bezpieczeństwo uczniów podczas drogi do szkoły to priorytetowy temat. 2 grudnia br. w ramach akcji "Bezpiecznie na drogach w Powiecie Limanowskim" Mieczysław Uryga, Wicestarosta Limanowski uczestniczył w prelekcjach dotyczących pierwszej pomocy prowadzonych przez AMK Limanowa. Wicestarosta odwiedził Szkołę Podstawową w Kaninie i w Wysokiem. Dzieciom uczestniczącym w spotkaniach wicestarosta przekazał odblaskowe koszulki.

Podczas spotkań odbywających się w szkołach z terenu powiatu limanowskiego, Członkowie Zarządu Powiatu Limanowskiego: starosta Jan Puchała, wicestarosta Mieczysław Uryga, członkowie - Agata Zięba i Jan Więcek przekazują gadżety odblaskowe, tj. kamizelki, które nie tylko ładnie i kolorowo wyglądają, ale przede wszystkim są dodatkiem mogącym niejednokrotnie ocalić życie.

Zgodnie z obowiązującym w naszym kraju Prawem o ruchu drogowym, dzieci do lat 15 poruszające się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, powinny nosić elementy odblaskowe w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu (art. 43 par. 2). Pieszy posiadający odblask jest widoczny dla kierowcy z odległości 150 m. Bez odblasku kierowca widzi nas zaledwie z odległości 30 m. Odblask zwiększa naszą szansę na przeżycie 5 razy! To właśnie dlatego tak ważne dla Władz Powiatu jest wyposażenie uczniów w odblaskowe gadżety. Niestety, większość rodziców bądź nie zna tego przepisu, bądź się do niego nie stosuje. Istotna jest edukacja społeczna, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych, w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W ramach akcji "Bezpiecznie na drogach" organizowane są pokazy ratownicze prowadzone przez ratowników z Auto Moto Klubu Limanowa. Młodzież i dzieci aktywnie w nich uczestniczą, odpowiadają na pytania i wykonując czynności ratowniczne.

Poniżej zamieszczamy relację ze szkół, w których akcja „Bezpiecznie na drogach” już została przeprowadzona.

 

GALERIA:
Szkoła Podstawowa na Wysokim
Szkoła Podstawowa w Kaninie

 

[inf. ze strony www.powiat.limanowa.pl]

 
 

Komentarze