Jesteśmy na:

gg: 2989407

 

 

 

Organizujemy:

 

Polecamy
Jaki kanał telewizyjny najczęściej ogladasz?

Blisko 2 tys. uczniów świeci przykładem na drogach w powiecie limanowskim

Aktualności » Blisko 2 tys. uczniów świeci przykładem na drogach w powiecie limanowskim

Akcja rozdawania odblasków powoli dobiega końca. Dzięki podjętym działaniom w ramach akcji realizowanej przez Powiat Limanowski blisko 2 tys. uczniów otrzymało odblaski, poznało zasady udzielania pierwszej pomocy oraz uczestnictwa w ruchu drogowym – już teraz świecą przykładem na drogach powiatu. Ostatnie spotkania w ramach projektu miały miejsce 20 listopada w przedszkolach w Laskowej, Tymbarku i Dobrej.

W szkołach na terenie powiatu zakończyły się działania w ramach akcji pn. Bezpieczny Powiat Limanowski realizowanej przez Powiat Limanowski. W trakcie trwania tegorocznego projektu „Bezpieczny Powiat Limanowski”, prawie 2 tys. uczniów z blisko 25 szkół: ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych, podstawowych oraz przedszkolach otrzymało kolorowe odblaski (opaski, breloki, plecaki i kamizelki), uczestniczyło w przygotowanych przez AMK Limanowa prelekcjach dotyczących udzielania pierwszej pomocy, a także prelekcjach na temat zasad poprawnego uczestnictwa w ruchu drogowym.

W dniu 20 listopada miały miejsce spotkania projektowe w Przedszkolach w Laskowej, Tymbarku i Dobrej. Przedszkolaki tradycyjnie otrzymały kolorowe odblaski oraz mogły angażować się w praktyczne poznawanie wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy i uczestnictwa w ruchu drogowym. W spotkaniach uczestniczyli: Justyna Tokarczyk Dyrektor Biura Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości, Wiesław Kądziołka i Agnieszka Rossmanith przedstawiciele MORD Nowy Sącz, Wiceprezes AMK Limanowa Mirosław Kaja oraz członkowie AMK Limanowa, a także radio RDN Nowy Sącz.

Przedszkolaki przeszły szybki kurs przechodzenia przez ulice i przeprowadzania reanimacji. Wszystko pod okiem maskotki radia RDN Nowy Sącz odblaskowej owieczki Agusi.

Przypominamy: Projekt "Bezpieczny Powiat Limanowski" realizowany jest w ramach programu "Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016-2017" współfinansowanego ze środków Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań.

Realizatorem projektu jest Powiat Limanowski, a Partnerami: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej, Auto - Moto - Klub Limanowa, Komenda Powiatowa Policji w Limanowej, Powiatowa Państwowa Straż Pożarna w Limanowej, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, Pływalnia Limanowska.

 

GALERIA:
BRD - Przedszkole w Dobrej
BRD - Przedszkole w Tymbarku
BRD - Przedszkole w Laskowej
BRD - ZS-P nr 1 w Limanowej
BRD - ZSS nr 3 w Limanowej
BRD - ZSTiO w Limanowej
BRD - ZSiP w Olszówce
BRD - Szkoła Podstawowa nr 2 w Kasince Małej
BRD - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

 

[inf. ze strony powiat.limanowa.pl]

 
 

Komentarze