Jesteśmy na:

gg: 2989407

 

 

 

Organizujemy:

 

Polecamy
Jaki kanał telewizyjny najczęściej ogladasz?

Jeszcze bezpieczniej na drogach w powiecie limanowskim!

Archiwum aktualności » Jeszcze bezpieczniej na drogach w powiecie limanowskim!

Bezpieczeństwo uczniów podczas drogi do szkoły, to powracający i nie tracący na aktualności temat. W tym roku Powiat Limanowski już po raz drugi, w ramach akcji „Bezpiecznie na drogach w Powiecie Limanowskim” chce zapewnić pieszym uczestnikom ruchu drogowego widoczność i zminimalizować ryzyko zagrożenia życia na drogach.

Podczas spotkań jakie odbywają się w szkołach na terenie powiatu limanowskiego, Członkowie Zarządu Powiatu Limanowskiego: starosta Jan Puchała, wicestarosta Mieczysław Uryga, a także członkowie- Agata Zięba i Jan Więcek przekazują gadżety odblaskowe, tj. kamizelki, które nie tylko ładnie i kolorowo wyglądają, ale przede wszystkim są dodatkiem jaki może niejednokrotnie ocalić życie.

Zgodnie z obowiązującym w naszym kraju Prawem o ruchu drogowym, dzieci do lat 15 poruszające się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, powinny nosić elementy odblaskowe w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu (art. 43 par. 2). Pieszy posiadający odblask jest widoczny dla kierowcy z odległości 150 m. Bez odblasku kierowca widzi nas zaledwie z odległości 30 m. Odblask zwiększa naszą szansę na przeżycie 5 razy! To właśnie dlatego tak ważne dla Władz Powiatu jest wyposażenie uczniów w odblaskowe gadżety. Niestety, większość rodziców bądź nie zna tego przepisu, bądź się do niego nie stosuje. Istotna jest edukacja społeczna, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych, w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Niemałą atrakcją są też organizowane w ramach akcji „Bezpiecznie na drodze”, pokazy ratownicze prowadzone przez ratowników z Auto Moto Klubu Limanowa. Zarówno młodzież, jak i młodsze dzieci angażują się w pokaz, poprzez odpowiadanie na pytania, wykonywanie czynności ratowniczych czy uważną obserwację. Każda próba podjętej reanimacji zwiększa szanse na uratowanie życia poszkodowanego!

Czy już wiesz dlaczego tak ważna jest akcja „Bezpiecznie na drodze”?

Poniżej zamieszczamy relację ze szkół, w których akcja „Bezpiecznie na drogach” już została przeprowadzona. Niedługo kolejne zdjęcia. Zapraszamy!

GALERIA:
Zespół Placówek Oświatowych w Słopnicach
I Liceum Ogólnokształcące w Limanowej
Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamienicy
Szkoła Podstawowa w Szczawie

[inf. ze strony www.powiat.limanowa.pl]

 
 

Komentarze