Jesteśmy na:

gg: 2989407

 

 

 

Organizujemy:

 

Polecamy
Jaki kanał telewizyjny najczęściej ogladasz?

Konferencja podsumowująca projekt

Archiwum aktualności » Konferencja podsumowująca projekt

9 grudnia w hotelu Limanovia zorganizowana została konferencja podsumowująca projekt realizowany przez Powiat Limanowski "Bezpieczniej na Drogach w Powiecie Limanowskim 2016". Jest to kontynuacją projektu z 2015 roku realizowanego pod tą samą nazwą. Obydwa projekty otrzymały dofinansowanie ze środków Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań w ramach programu „Razem bezpieczniej”. Projekt Powiatu Limanowskiego jest jedynym projektem z Małopolski i zajął 2 miejsce w Polsce na liście rankingowej w dofinansowaniu.

Kilka minut po godzinie 10-tej, gdy goście zajęli miejsca, rozpoczęło się oficjalne otwarcie konferencji. Jan Puchała Starosta Limanowski przywitał przybyłych gości, wśród których byli m.in. Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska, Mieczysław Uryga- Wicestarosta Limanowski, Franciszek Dziedzina- Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, podinsp. Krzysztof Dymura- zastępca Naczelnika Wydziału Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Krakowie oraz dyrektorzy i kierownicy wydziałów i placówek Starostwa Powiatowego.

Zaproszenie na konferencję oprócz prelegentów asp. szt. Roberta Bretnera, nadkom. Wojciecha Chechelskiego oraz księdza Jerzego Smolenia, przyjęli również przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Limanowej na czele z mł. insp. Tadeuszem Stachakiem, zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej, przedstawiciele Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu - Wiesław Kądziołka oraz Agnieszka Rossmanith, bryg. Janusz Kurzeja Komendant Komendy Straży Pożarnej w Limanowej, przedstawiciele Auto Moto Klubu w Limanowej, dyrektorzy Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, nauczyciele szkół z terenu Powiatu Limanowskiego oraz uczniowie ZSTiO w Limanowej.

Podczas spotkania Jan Puchała- Starosta Limanowski podkreślił jak ważne jest bezpieczeństwo oraz podziękował Partnerom Projektu - Szanowni Państwo bardzo się cieszę, że drugi rok z rzędu budujemy w Powiecie Limanowskim koalicję na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Dzięki takim projektom możliwa jest bliższa współpraca wszystkich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w Powiecie Limanowskim. Cieszę się, że rolę koordynatora tej dobrej współpracy przejął Powiat Limanowski. Dziękuję wszystkim partnerom projektu za zaangażowanie. To dzięki Waszym staraniom od dwóch lat tworzymy partnerstwo i budujemy dobre praktyki w obszarze bezpieczeństwa.

Następnie głos zabrała Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małpolskiego Urszula Nowogórska, która wskazywała jak istotne jest wspólne działanie na rzecz bezpieczeństwa na drogach. Podczas swojego wystąpienia przedstawiła realizowane przez Urząd Marszałkowski projekty mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa na terenie Małopolski.

Następnie Paweł Tokarczyk pracownik Zespołu Projektu krótko podsumował realizację projektu.

Pierwszy wykład pn. "NIE DLA UZALEŻNIENIA" przedstawił asp. szt. Robert Bretner, specjalista Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, który na co dzień pracuje w Zespole Prewencji Kryminalnej Nieletnichi Patologii, a od 25 lat zajmuje się problematyką uzależnień wśród młodzieży.

W kolejnej części konferencji wystąpił nadkom. Wojciech Chechelski,ekspert Wydziału Prewencji KWP w Krakowie, który zajmuje się problematyką przestępczości nieletnich oraz prewencji kryminalnej. Przedstawił wykład na temat - "Zagrożenia w sieci, profilaktyka, reagowanie" dotyczącego zagrożeń związanych z korzystaniem z sieci."

Ostatnim prelegentem był ksiądz Jerzy Smoleń adiunkt w Katedrze Psychologii Społecznej i Komunikacji Interpersonalej Akademii Ignatianum w Krakowie, który w swoim wystąpieniu poruszył temat psychospołecznych uwarunkowań zachowań agresywnych dzieci i młodzieży.

Prowadzący konferencję był Mateusz Pietrzak z Biura Promocji Kultury i Turystyki.

Wartość projektu to 75 000 zł z czego dofinansowanie stanowi 80%.

Projekt w liczbach:
20 przeprowadzonych prelekcji z zakresu udzielania pierwszej pomocy – ponad 1000 uczestników prelekcji
20 prelekcji prowadzonych przez specjalistów w terapii uzależnień na temat skutków stosowania substancji psychoaktywnych – ponad 500 uczestników prelekcji
Ponad 6000 rozdanych elementów odblaskowych dla dzieci
Ponad 3000 rozdanych elementów odblaskowych dla seniorów
Aplikacja na urządzenia mobilne w systemie Android i iOS
Kampania „Przemoc jest dla cieniasów”,

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie www.bezpieczniejnadrogach.pl

Zapraszamy do obszernej fotoleracji: tutaj 

 

[inf. prasowa ze strony www.powiat.limanowa.pl]

 
 

Komentarze