Jesteśmy na:

gg: 2989407

 

 

 

Organizujemy:

 

Polecamy
Jaki kanał telewizyjny najczęściej ogladasz?

Limanowa Twoim Miastem w RMF FM

Aktualności » Limanowa Twoim Miastem w RMF FM

Kolejnym miastem na trasie dziennikarzy RMF FM, w ramach cyklu "Twoje Miasto w Faktach RMF FM" była Limanowa - prawdziwa perła Beskidu Wyspowego, słynąca ze wspaniałych warunków do aktywnego wypoczynku, pięknych krajobrazów i zdrowych, regionalnych produktów i… najszybszego, najgłośniejszego i najbardziej widowiskowego wyścigu samochodowego. Limanowa jest także „miastem zakochanych”, bo jego patronem jest święty Walenty.

W sobotę, 28 października br. już od rana ekipa radia RMF FM na czele z reporterem Maciejem Pałahckim gościła w Limanowej.
Co godzinę w czasie wejść na żywo, można było usłyszeć opowieści o największych atrakcjach regionu.

O godzinie 8.00 w pierwszym wejściu na żywo wszystkich słuchaczy radia RMF FM, powitał Jan Puchała Starosta Limanowski.

O godzinie 9.00, w drugim wejściu na żywo, na historyczny spacer po Limanowej zaprosił słuchaczy radia Karol Wojtas, który opowiadał o znaczeniu Bitwy Limanowskiej i o Wzgórzu Jabłoniec.

O godzinie 10.00, w trzecim wejściu na żywo o Trasach Rekreacyjno – Sportowych w rejonie Góry Mogielica opowiadał Mieczysław Uryga Wicestarosta Limanowski.

W kolejnej odsłonie na żywo, o godzinie 11.00, przedstawiono produkty lokalne, tj. męciński chleb z łopaty, suskę sechlońską i tłoczone na zimno soki, o których opowiadał Wincenty Krzyżak ze Żmiacej.

O godzinie 12.00, w piątym wejściu na żywo - Joanna Zawada - informator z Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej opowiadała o atrakcjach turystycznych regionu m.in. o Krzyżu Milenijnym na Miejskiej Górze, o Mogielicy i o Jaskiniach na Łopieniu.
O godz. 13:00, Maciej Pałahicki rozmawiał z Justyną Tokarczyk Dyrektor Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości Starostwa Powiatowego w Limanowej, która opowiadała o patronie miasta Limanowa – świętym Walentym, który jednocześnie jest patronem zakochanych.
W ostatnim wejściu na żywo, o godzinie 14.00, Bogdan Pałka Dyrektor Mistrzostw Europy w Wyścigach Górskich i GSMP „Limanowa – Przełęcz pod Ostrą”, opowiadał o najgłośniejszym, najbezpieczniejszym i najszybszym sporcie samochodowym, czyli o Wyścigu Górskim.

Ekipa RMF FM rozdawała mieszkańcom Limanowej kawę, herbatę, precle, popcorn oraz żółto – niebieskie gadżety radia RMF FM.

Mieszkańcy mogli również spróbować regionalnych przysmaków: chleba męcińskiego z łopaty, suski sechlońskiej oraz naturalnych soków z Sadów Wincenta ze Żmiacej. Można było również na żywo posłuchać śpiewu oraz gry na heligonce w wykonaniu Pana Józefa Tokarczyka z Zespołu "Spod kicek", z Mordarki oraz przyśpiewek pasterskich i gry na skrzypcach w wykonaniu Doroty Jędrzejek.

 

[inf. ze strony www.powiat.limanowa.pl]

 
 
 

Komentarze