Jesteśmy na:

gg: 2989407

 

 

 

Organizujemy:

 

Polecamy
Jaki kanał telewizyjny najczęściej ogladasz?

Odbył się Powiatowy Turniej Motoryzacyjny w Szczyrzycu

Archiwum aktualności » Odbył się Powiatowy Turniej Motoryzacyjny w Szczyrzycu

27 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół w Szczyrzycu odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych. Nagrody wręczali m.in. Jan Puchała Starosta Limanowski oraz Tomasz Krupiński Przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego.

 

Celem Turnieju Motoryzacyjnego jest popularyzacja wśród młodzieży szkolnej wiedzy o przepisach ruchu drogowego, upowszechnia wiedzy motoryzacyjnej, a także propagowanie kultury w ruchu drogowym.

W ramach turnieju BRD rozegrane zostały następujące konkurencje: test z przepisów ruchu drogowego, test skrzyżowań, test z historii polskiej motoryzacji, jazda sprawnościowa motorowerem po torze przeszkód, przygotowanie samochodu do jazdy, jazda sprawnościowa samochodem i  pierwsza pomoc przedmedyczna.

- Ważnym elementem poruszania się po drogach jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym i pomoc w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej - mówi Jan Puchała Starosta Limanowski, dbający zawsze o bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu.

W turnieju udział wzięły dwie drużyny w trzyosobowych składach:

1. Zespół Szkół w Szczyrzycu:
- Florek Łukasz
- Rokosz Miłosz
- Sieja Daniel

2. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej:
- Smoleń Damian
- Opioła Krzysztof
- Janiczek Patryk

Nad całością i bezpieczeństwem turnieju czuwał specjalista Zespołu Ruchu Drogowego podkom. Daniel Strug.


Ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

I miejsce ZS w Szczyrzycu
II miejsce SZTiO w Limanowej

Turniej ma charakter wieloetapowy, co oznacza, że zwycięska drużyna będzie reprezentować nasz powiat na finałach wojewódzkich 20 maja br. w Tarnowie.

Zwycięzcom nagrody wręczyli: Jan Puchała Starosta Limanowski, Tomasz Krupiński Przewodniczący Rady Powiatu, Paweł Stawarz Wójt Gminy Jodłownik, insp. Dariusz Urbanik Komendant Powiatowy Policji w Limanowej, Zastępca Komendanta podinsp. Krzysztof  Chochliński oraz asp.szt. Jacek Kurzeja Zastępca Naczelnika WPiRD KPP w Limanowej.

 

[informacja ze strony: www.powiat.limanowa.pl]

 
 

Komentarze