Jesteśmy na:

gg: 2989407

 

 

 

Organizujemy:

 

Polecamy
Jaki kanał telewizyjny najczęściej ogladasz?

Odbył się XL Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Archiwum aktualności » Odbył się XL Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Rozwaga i odpowiedzialność to bezpieczne warunki na naszych drogach wśród dzieci i młodzieży w ruchu drogowym a także to zmniejszenie liczby ofiar wypadków drogowych z ich udziałem. W Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. Powiat Limanowski reprezentowali Agata Zięba Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego i Zygmunt Biedroński Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich w Powiecie Limanowskim.


 

Do rywalizacji na poziomie szkoły podstawowej przystąpiło 12 drużyn w składach czteroosobowych ze Szkoły Podstawowej w Szczyrzycu, Szkoły Podstawowej nr 1 w Męcinie, Szkoły Podstawowej nr 4 w Limanowej, Szkoły Podstawowej w Jadamwoli, Szkoły Podstawowej w Wilczycach, Szkoły Podstawowej nr 4 w Słopnicach, Szkoły Podstawowej w Jaworznie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Mszanie Dolnej, Niepublicznej Szkoły Podstawowej  w Piekiełku, Szkoły Podstawowej w Podobinie, Szkoły Podstawowej nr 1 w Kasince Małej i  Szkoły Podstawowej w Zalesiu.

 

Na poziomie gimnazjum do rywalizacji również przystąpiło 12 drużyn w składach trzyosobowych reprezentujących szkoły: Gimnazjum nr 1 w Limanowej, Gimnazjum w Laskowej, Niepubliczne Gimnazjum w Piekiełku, Gimnazjum w Jurkowie, Gimnazjum w Przyszowej, Gimnazjum w Kamienicy, Gimnazjum w Szczyrzycu, Gimnazjum nr 2 w Mszanie Dolnej, Gimnazjum w Męcinie, Gimnazjum w Kasince Małej, gimnazjum w Słopnicach i Gimnazjum w Niedźwiedziu.

Powiat Limanowski w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Uczniów Szkół Podstawowych i  Gimnazjalnych ufundował nagrody w postaci jednego roweru i pucharów. - Bezpieczeństwo naszych najbliższych leży nam najbardziej na sercu. Nasze dzieci powinny dorastać w poczuciu harmonii i bezpieczeństwa, które powinno wychodzić daleko poza mury rodzinnego domu, być obecne także na ulicy, w szkole, na podwórku, czy w każdym innym miejscu, gdzie przebywają. Dawajmy naszym dzieciom dobry przykład, który zechcą powielić w dorosłym życiu - mówiła Agata Zięba, Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego. - W imieniu Pana Starosty Limanowskiego Jana Puchały życzę wszystkim biorącym udział w turnieju - sukcesów, poczucia bezpieczeństwa i zawsze rozwagi na drodze.

W ramach turnieju BRD rozegrane zostały konkurencje jak test z przepisów ruchu drogowego, test z sytuacji na skrzyżowaniach, konkurencja z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jazda sprawnościowa po torze przeszkód. Nad całością i bezpieczeństwem turnieju czuwał koordynator turnieju podkom. Daniel Strug z  limanowskiej drogówki. Sędzią główny turnieju był Feliks Piwowar z MOS w Limanowej.

Po zaciętej i wyrównanej rywalizacji ostateczna klasyfikacja przedstawiała się następująco:
 

Szkoły podstawowe:
I. miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 w Kasince Małej (Płoskonka Otylia, Szczęsnowska Karolina, Boduch Dawid, Kotarba Jakub)
II. miejsce: Szkoła Podstawowa nr 4 w Limanowej (Jurowicz Rafał, Ptaszek Krystian, Pachut Izabela, Michalik Aleksandra)
III. miejsce: Szkoła Podstawowa w Wilczycach (Chorągwicka Izabela, Kuś Anna, Kołodziej Piotr, Węglarz Adrian)
Najlepszy zawodnik indywidualny: Kotarba Jakub z SP nr 1 w Kasince Małej 
 

Gimnazjum:
I. miejsce: Gimnazjum w Kasince Małej (Leżańska Weronika, Stożek Filip, Stożek Jan)
II. miejsce: Gimnazjum w Laskowej (Dudek Wojciech, Marcisz Arkadiusz, Piaskowy Jan)
III. miejsce: Gimnazjum w Szczyrzycu (Biel Agnieszka, Marek Dominik, Węgrzyn Michał)
Najlepszy zawodnik indywidualny: Jakub Lachor z Gimnazjum w Męcinie.
 

Anna Piwowarska Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej podziękowała wszystkim uczestnikom biorącym udział w turnieju oraz wszystkim sponsorom, dzięki którym tegoroczny turniej mógł się odbyć. 

W podsumowaniu, nagrody wręczali Agata Zięba Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego, Marian Mąka Zastępca Wójta Gminy Limanowa, Bolesław Żaba Wójt Gminy Mszana Dolna, Zygmunt Biedroński Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich oraz Małgorzata Lenartowicz starszy wizytator Z Małopolskiego Kuratorium Oświaty oraz podkom. Wiesław Czamara Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej i asp.szt. Jacek Kurzeja Zastępca Naczelnika WPiRD Komendy Powiatowej Policji w Limanowej

Wszystkim organizatorom i sponsorom nagród dziękujemy. Opiekunom gratulujemy wysokiego przygotowania oraz popularyzowania wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów o ruchu drogowym. Zwycięskie drużyny będą reprezentować nasz powiat na szczeblu wojewódzkim. Życzymy powodzenia!

 

[informacja ze strony: www.powiat.limanowa.pl]

 
 

Komentarze