Załoga AMK Limanowa na I miejscu w PRE-80 w VII Rundzie Mistrzostw Okręgu Warszawskiego Pojazdów Zabytkowych PZM

W dniu 11 września br. załoga naszej klubowej Sekcji Pojazdów Zabytkowych w składzie Michał Aleksandrowicz (kierowca) / Mariusz Żulewski (pilot), startująca na samochodzie Polski Fiat 125p z 1974 roku, wzięła udział w VII Rundzie Mistrzostw Okręgu Warszawskiego Pojazdów Zabytkowych PZM – Rajdzie Stary Pojazd i Może.

 

Organizatorem imprezy był Automobilklub Polski oraz kolektyw Warszawa Inaczej.

Tym razem zawodnicy toczyli swoje zmagania w północno-wschodniej części Mazowsza w malowniczej okolicy rzek Bug i Liwiec. Na początku rajdu czekała na uczestników próba sprawnościowa SZ, a na trasie rajdu liczne punkty sprawdzające wiedzę z zakresu historii i techniki motoryzacji oraz BRD.

Załoga AMK Limanowa zajęła w rajdzie I miejsce klasie PRE-80, uzyskując bardzo dobry wynik punktowy. Drugie miejsce w klasie zajęła załoga Michał Konieczny/Anna Konieczna (Ford Transit, 1974), a trzecie Maciej Bień/Julia Płońska (Fiat 1100R, 1966).

Po zakończeniu rajdu odbyło się integracyjne ognisko, w trakcie którego rozdano nagrody za miejsca zajęte w poszczególnych klasach.