Jesteśmy na:

gg: 2989407

 

 

 

Organizujemy:

 

Polecamy
Jaki kanał telewizyjny najczęściej ogladasz?

Pokazy ratownicze Auto Moto Klubu z Limanowej w ramach programu

Archiwum aktualności » Pokazy ratownicze Auto Moto Klubu z Limanowej w ramach programu

Bezpieczeństwo naszych pociech to sprawa priorytetowa. W ramach akcji "Bezpieczniej na drogach w Powiecie Limanowskim" ratownicy z Auto Moto Klubu z Limanowej na terenie szkół z powiatu limanowskiego przeprowadzili zajęcia pokazowe z zakresu pierwszej pomocy medycznej.

Zgodnie z obowiązującym w naszym kraju Prawem o ruchu drogowym, dzieci do lat 15 poruszające się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, powinny nosić elementy odblaskowe w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu (art. 43 par. 2). Pieszy posiadający odblask jest widoczny dla kierowcy z odległości 150 m. Bez odblasku kierowca widzi nas zaledwie z odległości 30 m.

Odblask zwiększa naszą szansę na przeżycie 5 razy! To właśnie dlatego tak ważne dla Władz Powiatu jest wyposażenie uczniów w odblaskowe gadżety. Niestety, większość rodziców bądź nie zna tego przepisu, bądź się do niego nie stosuje. Istotna jest edukacja społeczna, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych, w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Pokazy ratownicze w ramach akcji "Bezpieczniej na drogach" realizują ratownicy Auto Moto Klubu z Limanowej. Dzieci i młodzież uczestnicząc w pokazach otrzymują fachową wiedzę przedmedyczną oraz mają możliwość wzięcia aktywnego udziału w ćwiczeniach.

Tym razem przedstawiciele Auto Moto Klubu odwiedzili następujące placówki: ZS nr 1 w Starej Wsi, ZS nr 1 w Limanowej i Szkołę Podstawową w Piekiełku. Ratownicy obecni byli również na Pływalni limanowskiej podczas "Mikołajek".

Poniżej zamieszczamy relację ze szkół, w których akcja "Bezpieczniej na drogach" została przeprowadzona.

GALERIA:
Mikołajki na Pływalni limanowskiej
Zespół Szkół Nr 1 w Starej Wsi
Zespół Szkół Nr 1 w Limanowej
Szkoła Podstawowa w Piekiełku

 

[inf. ze strony www.powiat.limanowa.pl]

 
 

Komentarze