Jesteśmy na:

gg: 2989407

 

 

 

Organizujemy:

 

Polecamy
Jaki kanał telewizyjny najczęściej ogladasz?

Przygotowania trasy wyścigu na ukończeniu

Aktualności » Przygotowania trasy wyścigu na ukończeniu

Samochodowe wyścigi górskie, w których, oprócz samochodów „z dachem” startują także bolidy wyścigowe, wymagają szczególnych zabezpieczeń trasy oraz idealnej, zbliżonej do torów wyścigowych, nawierzchni.
Od kilku lat trasa limanowskiego wyścigu, od startu w Starej Wsi aż po metę na Przełęczy pod Ostrą zabezpieczona jest specjalnymi barierami energochłonnymi, które, w razie kolizji zabezpieczą także kierowców bardzo niskich bolidów.

Realizowana inwestycja jest możliwa dzięki pozyskanemu przez Zarząd Powiatu Limanowskiego dofinansowaniu zewnętrznemu ze środków Województwa Małopolskiego, a także zaangażowaniu środków własnych powiatu limanowskiego w wysokości 1 mln zł.

Wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa o długości ponad 4 km, obejmuje 1,5 km trasy wyścigu oraz miejsca przygotowane pod park serwisowy . Pozwoli to spełnić rygorystyczne wymagania techniczne FIA dopuszczenia trasy do przeprowadzenia eliminacji Mistrzostw Europy. Podobnie jak w latach poprzednich, Powiatowy Zarząd Dróg w Limanowej wykonuje również szereg prac przygotowawczych, w tym m.in. czyszczenie nawierzchni, koszenie, uzupełnianie i wzmacnianie poboczy, oznakowanie poziome-krawędziowe, a także prace naprawcze uszkodzonych barier energochłonnych. Dzięki temu licząca 5493 metry trasa wyścigu nadal będzie mogła być uznawana jest za jedną z najbezpieczniejszych w Europie.

W imieniu Organizatorów zapraszam na konferencje prasowe:
17.07. 2018 g. 14.00 Limanowa Karczma Matras ul. Marka 52 ( przy trasie Limanowa – Stara Wieś)
28.07.2018 ok. g. 20.00 ( 90 minut po zakończeniu Ceremonii Otwarcia i wręczania nagród za V Rundę GSMP) Zespół Szkół nr 1 w Starej Wsi

Więcej informacji znaleźć można na stronach: www.wysciggorski.pl, gsmp.pzm.pl

[inf. prasowa]

 
 
 

Komentarze