Jesteśmy na:

gg: 2989407

 

 

 

Organizujemy:

 

Polecamy
Jaki kanał telewizyjny najczęściej ogladasz?

Ruszyła odcinkowa przebudowa drogi powiatowej Limanowa – Kamienica w Starej Wsi

Aktualności » Ruszyła odcinkowa przebudowa drogi powiatowej Limanowa – Kamienica w Starej Wsi

  • foto: powiat.limanowski.pl
    foto: powiat.limanowski.pl

Ruszyła realizacja rozpoczętych robót drogowych związanych z odcinkową przebudową drogi powiatowej nr 1609K Limanowa – Kamienica na terenie miejscowości Stara Wieś. Inwestycja jest możliwa dzięki pozyskanym przez Zarząd Powiatu Limanowskiego dofinansowaniu zewnętrznemu z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 1 mln zł, a także zaangażowaniu środków własnych powiatu limanowskiego. Umowa na ich wykonanie tych robót została podpisana z lokalna firmą – Przedsiębiorstwem Drogowo Mostowe LIMDROG z Limanowej wyłonioną w wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego.

Zakres zadania pn. Przebudowa odcinkowa drogi powiatowej nr 1609K Limanowa – Kamienica w miejscowości Stara Wieś i Zalesie obejmuje dwa odcinki drogi: I odcinek – (rejon osiedla Podlas) długości 1,5 km), oraz II odcinek ( od starej mleczarni przez centrum Nowej Wsi do osiedla Zakopane długości 2,6 mb ). Ogółem przebudową będzie 4,1 km drogi. W ramach przebudowy będzie wykonania nowa nawierzchnia bitumiczna wraz z utwardzeniem pobocza drogi, regulacją kratek wodnościekowych, położeniem nowej nawierzchni na zatokach autobusowych i placu postojowym w rejonie Kościoła.

Całkowita wartość wykonawcza zadania to ponad 2 mln 23 tys. zł.

Termin realizacji przewiduje wykonanie powyższych robót na odcinkach objętych planowaną organizacją Wyścigu Górskiego „Limanowa – Przełęcz pod Ostrą” do 20 lipca br., natomiast na pozostałym odcinku w centrum Starej Wsi do końca sierpnia br.

Mając na uwadze konieczność wykonania zewnętrznej warstwy nawierzchni bitumicznej na całej szerokości drogi, na czas prowadzonych powyższych robót, które przewidziane są przez wykonawcę w dniach 11 – 14 lipca 2018r. wyznaczony został objazd. Kierowcy jadąc od strony Kamienicy do Limanowej będą kierowani przez miejscowości Młyńczyska, Jastrzębie, Łukowica, Siekierczynę i dalej do Limanowej ul. Żwirki i Wigury i ul. Zygmunta Augusta i alternatywnie odwrotnie w kierunku Kamienicy. Za niedogodności komunikacyjne i utrudnienia w ruchu przepraszamy i prosimy wszystkich użytkowników drogi o cierpliwość i zrozumienie. Ze swej strony dołożymy wszelkich starań, aby inwestycja ta przebiegła sprawnie i w możliwie najkrótszym czasie.

 

[inf. ze strony: powiat.limanowski.pl]

foto: powiat.limanowski.pl

foto: powiat.limanowski.pl
  
 
 

Komentarze