Jesteśmy na:

gg: 2989407

 

 

 

Organizujemy:

 

Polecamy
Jaki kanał telewizyjny najczęściej ogladasz?

Teraz bezpieczniej również na terenie Tymbarku

Archiwum aktualności » Teraz bezpieczniej również na terenie Tymbarku

Bezpieczeństwo uczniów podczas drogi do szkoły, to ważny temat dla Starosty Limanowskiego. W ramach akcji „Bezpiecznie na drogach w Powiecie Limanowskim” Jan Puchała uczestniczył w dniu dzisiejszym – 5 grudnia br. – w prelekcjach dotyczących pierwszej pomocy prowadzonych przez AMK LIMANOWA oraz przekazywał odblaski uczestniczącym w spotkaniach dzieciom i młodzieży.

Jak mówił Jan Puchała starosta limanowski. – Priorytetowym zadaniem dla Powiatu Limanowskiego są działania w obszarze bezpieczeństwa mieszkańców. Te kamizelki to ważny element ubioru szczególnie podczas zimowych dni kiedy wracacie do domu i jest już ciemno. Kierowca nie zawsze widzi kiedy pieszy idzie poboczem. Zgodnie z ustawą jaka została wprowadzona w roku ubiegłym, każda osoba poruszająca się poza terenem zabudowanym musi posiadać elementy odblaskowe.

Podczas spotkań jakie odbywają się w szkołach na terenie powiatu limanowskiego, przedstawiciele Powiatu Limanowskiego: starosta Jan Puchała, wicestarosta Mieczysław Uryga, a także członkowie Zarządu Powiatu- Agata Zięba i Jan Więcek przekazują gadżety odblaskowe, tj. kamizelki, które nie tylko ładnie i kolorowo wyglądają, ale przede wszystkim są dodatkiem jaki może niejednokrotnie ocalić życie.

W ramach akcji „Bezpiecznie na drodze”, w tym tygodniu pokazy ratownicze prowadzone przez ratowników z Auto Moto Klubu Limanowa rozpoczęto od gminy Tymbark. Podczas spotkań z ratownikami, zarówno młodzież, jak i młodsze dzieci angażują się w pokaz, poprzez odpowiadanie na pytania, wykonywanie czynności ratowniczych czy uważną obserwację. Każda próba podjętej reanimacji zwiększa szanse na uratowanie życia poszkodowanego!

Poniżej zamieszczamy relację ze szkół, w których akcja „Bezpiecznie na drogach Powiatu Limanowskiego” już została przeprowadzona.

 

GALERIA:
Gimnazjum w Tymbarku
Zespół Szkół w Tymbarku
Szkoła Podstawowa w Tymbarku
Szkoła Podstawowa na Wysokim
Szkoła Podstawowa w Kaninie
Świetlica Środowiskowa w Zbludzy
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zalesiu

 

[informacja ze strony www.powiat.limanowa.pl]

 
 

Komentarze