Jesteśmy na:

gg: 2989407

 

 

 

Organizujemy:

 

Polecamy
Jaki kanał telewizyjny najczęściej ogladasz?

W tych szkołach już odblaskowo - bezpiecznie

Aktualności » W tych szkołach już odblaskowo - bezpiecznie

Kiedy uczniowie znają podstawy pierwszej pomocy, a na drodze wyróżnia ich odblaskowy gadżet - to znak, że w szkołach na terenie powiatu limanowskiego ruszył projekt pn.: „Bezpieczny Powiat Limanowski”, realizowany przez Powiat Limanowski. W pierwszych spotkaniach projektowych, z uczniami ze szkół na terenie powiatu, uczestniczył Wicestarosta Limanowski- Mieczysław Uryga oraz Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego Agata Zięba oraz Józef Jaworski Radny Powiatu Limanowskiego.

Szkoła Podstawowa nr 4 w Limanowej, Zespół Szkół w Mordarce oraz Szkoła Podstawowa w Kaninie- to trzy szkoły w których uczniowie, otrzymali już odblaskowe kamizelki i zasady pierwszej pomocy oraz ostrożnego pieszego- nie są im obce.
23 października dzieci ze SzP nr 4 w Limanowej wzięły aktywny udział w pokazie ratownictwa medycznego, które prowadzili członkowie Auto Moto Klub Limanowa. Po zakończonej prelekcji uczniowie otrzymali kolorowe odblaski.

26 października, członkowie Auto Moto Klub Limanowa przeprowadzili pokazy ratownictwa w Szkołe Podstawowej Kaninie oraz ZS w Mordarce. W spotkaniu z uczniami uczestniczył Wicestarosta Limanowski Mieczysław Uryga, który przekazał dzieciom odblaskowe kamizelki.

Wicestarosta zwrócił się do uczniów: „Mam nadzieję, że dzięki odblaskowym przedmiotom oraz wiedzy dotyczącej pierwszej pomocy i prawidłowego uczestnictwa w ruchu drogowym, staniecie się świadomymi pieszymi na drogach naszego powiatu”.

27 października dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kamienicy, Zasadnem i Słopnicach również otrzymały odblaski, które przekazali im Agata Zięba i Jan Wiecek Członkowie Zarządu Powiatu Limanowskiego, a przedstawiciele Auto Moto Klubu Limanowa pokazywali jak udzielac pierwszej pomocy.
Projekt "Bezpieczny Powiat Limanowski" realizowany jest w ramach programu "Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016-2017" współfinansowanego ze środków Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań.

Realizatorem projektu jest Powiat Limanowski, a Partnerami są: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzienie w Limanowej, Auto - Moto - Klub Limanowa, Komenda Powiatowa Policji w Limanowej, Powiatowa Państwowa Straż Pożarna w Limanowej, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, Pływalnia Limanowska.

 

GALERIA:
Szkoła Podstawowa w Zasadnem
Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kamienicy
Zespół Placówek Oświatowych w Słopnicach
Szkoła Podstawowa w Kaninie
Zespół Szkół w Mordarce
Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 4 w Limanowej

[inf. ze strony powiat.limanowa.pl]

 
 

Komentarze