Aktualności


 

 

 • fot. Agnieszka Wołkowicz

  Wyścig Górski Limanowa wraca do gry

  Po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią COVID – 19, powraca wyścig górski Limanowa ( Stara Wieś) – Przełęcz pod Ostrą.

 • archiwum Michała Aleksandrowicza

  Załoga AMK Limanowa na II miejscu w klasie pre-80 w Rajdzie po Ziemi Mińskiej

  W dniu 29 maja br. załoga Sekcji Pojazdów Zabytkowych AMK Limanowa w składzie Michał Aleksandrowicz (kierowca) / Mariusz Żulewski (pilot), startująca Polskim Fiatem 125p z 1974 roku, wzięła udział w IX Rajdzie po Ziemi Mińskiej który był pierwszą rundą Mistrzostw Okręgu Warszawskiego Pojazdów Zabytkowych PZM. Organizatorem imprezy był Stowarzyszenie Automobilistów Mińskich oraz Automobilklub Polski.

 • Odnowa Ekosystemu - Światowy Dzień Ochrony Środowiska 2021

  W 1972 roku podczas Konferencji Sztokholmskiej ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Od tego momentu, każdego roku, w różnych zakątkach świata 5 czerwca celebruje się to szczególne święto ekologii. Ideą obchodów jest uzmysłowienie społeczeństwu wagi zagrożeń, jakie niesie z sobą brak dbałości o środowisko w naszym codziennym życiu, ale również poszukiwanie dróg przeciwdziałania im.

 • fot. Agnieszka Wołkowicz

  47. Bieszczadzki Wyścig Górski - Valvoline – Podsumowanie

  Za nami kolejna edycja najstarszego wyścigu górskiego w Polsce. Podczas rozgrywanych  w dniach 21-23 maja zawodów startowało, ze zmiennym szczęściem – 90 zawodników, którzy stawili się na technicznym Badaniu Kontrolnym. Dopisali Kibice, którzy przez 1,5 roku nie mieli z powodu COVID – 19 okazji oglądać zawodników na wyścigowych trasach.  Ci, którzy nie mogli przyjechać w okolice Sanoka, zawody śledzili w internecie: odnotowano rekordową liczbę ok. 20 tys. widzów dziennie.

 • Kurs na licencję RN, 01-02.06.2021 r., Lublin

  Automobilklub Wschodni w Lublinie organizuje – w dniach 1/2 czerwca 2021 r. – kurs dla kandydatów zamierzających uzyskać licencję sportu samochodowego „RN”.

 • PLATINUM 5. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, Wieliczka 9 maja 2021

  Automobilklub Krakowski zamknął 3 maja listę zgłoszeń do PLATINUM 5. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Zawody zostaną rozegrane w niedzielę 9 maja na drogach powiatu wielickiego.

  Lista zgłoszeń – zgodnie z regulaminem – została opublikowana 5 maja na stronie www.superos.pl, na której można znaleźć wszelkie informacje o tegorocznym Memoriale – informuje Małgorzata Dybczyk, dyrektor imprezy i zarazem sekretarz zarządu Automobilklubu Krakowskiego.

 • Kurs na licencję B,C; B,C Junior 07-08.05.2021 r., Koszalin

  Automobilklub Koszaliński organizuje – w dniach 7/8 maja 2021 r. – kurs dla kandydatów zamierzających uzyskać licencję sportu samochodowego „BC”, „BC Junior”.

 • Kurs na licencję RN, 22-23.05.2021 r., Bielany Wrocławskie

  Global Sport organizuje – w dniach 22/23 maja 2021 r. – kurs dla kandydatów zamierzających uzyskać licencję sportu samochodowego „RN”.

 • Zmiana terminów FIA Rally Star 2021

  FIA i Polski Związek Motorowy informują, że ze względów bezpieczeństwa spowodowanych sytuacją związaną z pandemią SARS-CoV-2, termin polskich eliminacji do projektu FIA Rally Star został przeniesiony na weekend: 25-26 września 2021. Miejscem organizowanych eliminacji pozostaje Tor Modlin.

 • Po rocznej przerwie wraca Bieszczadzki Wyścig Górski Valvoline!

  Po przerwie spowodowanej pandemią COVID – 19 i odwołaniu przez FIA – Międzynarodową Federację Samochodową zarówno FIA EHC (Mistrzostwa Europy FIA w Wyścigach Górskich) jak i FIA IHC ( Międzynarodowy Puchar FIA w Wyścigach Górskich), Automobilklub Małopolski Krosno wraca na arenę największych międzynarodowych imprez wyścigowych, przygotowując 47. Bieszczadzki Wyścig Górski Valvoline.
Do najbliższych zawodów: