Aktualności


 

 

 • archiwum Michała Aleksandrowicza

  Wicemistrz Okręgu Warszawskiego Pojazdów Zabytkowych PZM

  Miło nam poinformować, że w sezonie 2020 r. w Mistrzostwach Okręgu Warszawskiego Pojazdów Zabytkowych PZM Michał Aleksandrowicz, członek AMK Limanowa, wywalczył tytuł Wicemistrza Okręgu w klasie pre80.

 • Z bezpieczeństwem mi po drodze!

  Z bezpieczeństwem mi po drodze – to tytuł serii trzech nowych filmów edukacyjnych zrealizowanych przez Auto Moto Klub Limanowa, przy wsparciu Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Patronat honorowy nad realizacją objął insp. Roman Kuster, Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie. Patronat medialny objęło Radio Kraków.

 • Kurs na licencję RN 20-21.02.2021 r. Tychy

  Automobilklub Ziemi Tyskiej organizuje – w dniach 20/21 lutego 2021 r. – kurs dla kandydatów zamierzających uzyskać licencję sportu samochodowego „RN”.

 • Małopolskie drogi najbezpieczniejsze w Polsce

  Jak podaje Radio Kraków, drogi w Małopolsce po raz kolejny są najbardziej bezpieczne w Polsce. Jak wynika ze wstępnych podsumowań, w ubiegłym roku na polskich drogach zginęło o 500 osób mniej niż przed rokiem, Statystyki pokazują, że najlepiej radzili sobie kierowcy w Małopolsce. Liczba wypadków spadła tu o 28 procent, liczba rannych 31 procent a liczba zabitych jest mniejsza o 20 osób niż przed rokiem.

 • Kurs na licencję B,C; B,C Junior 12-13.02.2021 r., Słomczyn

  Automobilklub Rzemieślnik organizuje – w dniach 12/13 luty 2021 r. – kurs dla kandydatów zamierzających uzyskać licencję sportu samochodowego „BC”, „BC Junior”.

 • 12. Wyścig Górski Limanowa - Przełęcz pod Ostrą

  Zarząd Auto Moto Klubu Limanowa podjął w dniu 12 maja br. decyzję o przesunięciu 12 Wyścigu Limanowa – Przełęcz pod Ostrą na 2021. Taką informację przekazaliśmy władzom Polskiego Związku Motorowemu Wobec panującej epidemii COVID 19, która dotknęła również Polskę, organizacja zawodów – rund FIA Mistrzostw Europy w Wyścigach Górskich i Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, przygotowanie i realizacja w pełni bezpiecznych dla Zawodników, Kibiców i wszystkich organizatorów i służb współpracujących przy tej okazji z AMK Limanowa jest niemożliwa. Podobne decyzje podjęli i podejmują organizatorzy innych zawodów krajowych i międzynarodowych w całej Europie...

 • Faggioli wygrywa FIA EHC Limanowa

  Wyścigowa niedziela w Limanowej, gdzie rozgrywana jest 9 Runda Mistrzostw Europy FIA  w wyścigach górskich (FIA EHC) oraz 6 Runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Wzdłuż trasy  zgromadziły się rekordowe tłumy kibiców. Rekordowa była także temperatura, przekraczająca w słońcu 30 stopni. Przebiegający rano podjazd treningowy odbył się bez większych problemów, niegroźną awarię zaliczył Dubai ( POL, Mitsubishi Lancer Bergmonster).

 • 5 Runda GSMP dla Łukaszczyka

  Sobotnie wyścigi w Limanowej były 5 Rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, dla  kierowców klasyfikowanych w Mistrzostwach Europy FIA w Wyścigach Górskich (FIA EHC) był to dzień podjazdów treningowych. Na starcie pojawiło się 107 zawodników. Atrakcją dla rzesz kibiców, którzy od rana zapełniali punkty widokowe, był start 16 bolidów, w jednym z nich Polak – Paweł Rzadkosz, który na ten wyścig wsiadł do Loli B02/50 ze słowackiej stajni Vaclawa Janika.

 • Mistrzowie Europy przyjechali do Limanowej

  Do zawodów zgłosiło się 115 kierowców, do odbioru administracyjnego przystąpiło 107 zawodników. Najwięcej emocji wśród kibiców budzić będzie kolejny pojedynek „króla” wyścigów górskich Simone Faggioli (ITA Norma M 20 FC) i ubiegłorocznego Mistrza Europy Christiana Merli ( ITA, Osella FA 30 Zytek LRM). W punktacji FA EHC obaj zajmują w cat, 2 ( auta wyczynowe i bolidy) ex equo pierwsze miejsca ( po 175 pkt). Z numerem 2 zobaczymy trzeciego w „generalce” cyklu Christiana Lamperta (AUT, Osella FA 30).  W Limanowej wystartują także liderzy Cat 1  ( auta produkcyjne) Antonio Miglioulo (ITA) Mitsubishi Lancer EVO IX), Lukas Vojacek ( CZE, Subaru Impreza WRX STI) i Jan Miloň ( CZE, McLaren 650S GT 3).

 • W weekend utrudnienia na drogach w związku z wyścigiem

  Od piątku 26 lipca do niedzieli 28 lipca rozegrany zostanie 11 Wyścig Górski Limanowa – Przełęcz pod Ostrą. 
  W związku z tym na czas wyścigu zostanie zamknięta droga powiatowa nr K-1609 na odcinku Limanowa – Kamienica.

  Od 26 lipca (piątek) od godz. 16:00 do 27 lipca (sobota) godz. 6:00: zamknięcie drogi  K1609 od skrzyżowania na Starą Wieś Wola „przy kapliczce” (początek dolnego parku serwisowego) do skrzyżowania na osiedle „Zakopane” i Słopnice (start)....
Do najbliższych zawodów: