• Polecamy
  FIA
  PZM PZMot
 • Znajdź nas
  Facebook Instagram Twitter
  Youtube

   

FIA Rally Star w Polsce – jeszcze możesz wziąć udział!

Zostały ostatnie dni i już tylko kilka miejsc na udział w polskich eliminacjach projektu FIA Rally Star, które odbędą się w dniach 25-26 września na Torze Modlin. Na „Slalom Samochodowy” można się zapisywać do 21 września: https://pl.fiarallystar.com/pl

Projekt FIA Rally Star, którego celem jest poszukiwanie utalentowanych kierowców rajdowych, jest skierowany do młodych osób w wieku od 18 do 26 lat. W pierwszym etapie daje on możliwość wybrania ścieżki rywalizacji motorsportowej „Slalom Samochodowy” oraz e-sportowej „Wyzwanie Digital”. Platformą rywalizacji e-sportowej jest gra WRC 9 z dodatkiem FIA Rally Star DLC. Etap ten, w Polsce organizowany przez Polski Związek Motorowy (PZM), ma na celu wyłonienie grupy talentów, które zakwalifikują się do dalszych eliminacji na poziomie kontynentalnym, a następnie światowym. Kolejny krok to szkolenie i wspieranie przez FIA przyszłych gwiazd Rajdowych Mistrzostw Świata.

Uczestnicy polskich eliminacji w ścieżce „Slalom Samochodowy” beda mogli rywalizować w profesjonalnych samochodach wyścigowych. Partnerem projektu w Polsce został organizator pucharu Mazda MX-5 Cup Poland, firma Unitel Motorsport, co oznacza, że uczestnicy pokonają slalom właśnie legendarnymi Mazdami MX-5!

Pierwsza część rywalizacji „Wyzwanie Digital” online jest już w Polsce zakończona i finaliści spotkają się na Torze Modlin rywalizując na symulatorach firmy Ragnar Simulator, promotora PZM Mistrzostw Polski Digital Motorsport.

Dodatkowo, na Torze Modlin na najlepszych uczestników obu ścieżek rywalizacji czekają profesjonalne słuchawki gamingowe od dystrybutora marki JBL w Polsce.

Prezes PZM, Michał Sikora powiedział: Jesteśmy dumni, że ten świetny projekt Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA cieszy się u nas dużą popularnością - w polskich eliminacjach weźmie udział ponad 200 osób! Na pewno będzie to okazja do dobrej zabawy, ale przede wszystkim jest to niecodzienny sposób na rozpoczęcie profesjonalnej kariery kierowcy rajdowego. Będziemy trzymać kciuki za Polaków, którzy wezmą udział w Finale Europejskim.

W całym projekcie nie zapomniano o kobietach, dla których organizowany jest specjalny finał kontynentalny. W związku z tym, z Polski do kolejnego etapu projektu zakwalifikuje się 6 osób: dwie z Wyzwania Digital oraz cztery (w tym dwie kobiety) ze Slalomu Samochodowego.

Na miejscu uczestników będą wspierać ambasadorzy: w sobotę Kajetan Kajetanowicz, trzykrotny rajdowy mistrz Europy; w niedzielę Gosia Rdest, najszybsza Polka na torach wyścigowych; a przez cały czas Leszek Kuzaj, w latach 2002-2006 czterokrotny rajdowy mistrz Polski.

 

[inf. prasowa / www.pzm.pl]
Do najbliższych zawodów: