O nas

AUTO MOTO KLUB w Limanowej, jest klubem miłośników sportów samochodowych, który powstał w 1977 (jako Automobilklub Podkarpacki oddział Limanowa), liczy ponad 280 członków i co raz więcej ich przybywa. Jest organizatorem zawodów sportowych takich jak Konkursowa Jazda Samochodem, ale i kilka poważniejszych imprez jak Rajd Okręgowy w 1998 roku, a w przeszłości organizował wyścigi górskie, które obecnie powróciły do limanowszczyzny. Posiada również samochody ratownicze ze specjalistycznym sprzętem oraz rzeszę przeszkolonego personelu do obsługi sprzętu i ratowania życia najczęściej zawodników podczas sportowych imprez samochodowych.

Auto Moto Klub Limanowa powstał jako samodzielna jednostka w roku 1988 (28 października 1988 r.). Wtedy też świeżo zorganizowani limanowscy zapaleńcy sportu motoryzacyjnego otrzymali od miasta budynek po dawnym Zespole Opieki Zdrowotnej. Było już gdzie się spotykać, pogadać o nowo tworzonych sekcjach.

Zaczynali od sekcji sędziów sportowych, którzy po kursach mogli prowadzić imprezy samochodowe i motocyklowe. Prężna od początku była sekcja samochodowa, do której należeli posiadacze samochodów osobowych. Kartingowcy i motocykliści znaleźli się w osobnej grupie. Nikt się wtedy nie spodziewał że najtrwalszą i najbardziej rozwojową stanie się sekcja bezpieczeństwa ruchu drogowego. Kartingowcy wykruszyli się z braku sprzętu, podobnie jak motocykliści.

Auto Moto Klub w Limanowej zajmuję się administracją 4 wozów ratowniczych Polskiego Związku Motorowego, które wraz z załogą (w każdym aucie po 2 osoby) obsługuje większość rajdów i wyścigów samochodowych na terenie Polski.

Historyczne znaczenie miało powołanie w ramach Klubu Zespołu Szybkiego Ratownictwa Sportowego. Z sekcji przekształciła się w zawodowo działającą grupę w 1983 roku. Taki zespół był wówczas jedyny w Polsce, a i teraz ma niewielu naśladowców. Miejscowa Kolumna Transportu Sanitarnego przekazała Klubowi Fiata 125 kombi. Członkowie własnymi siłami przystosowali samochód do funkcji ratowniczej oraz postarali się o potrzebny sprzęt techniczny. Posiadali urządzenia do cięcia blach i rozpierania karoserii. Wówczas tylko straż pożarna na szczeblu wojewódzkim posiadała taki sprzęt! Nic też dziwnego, że zespół ratowniczy, współdziałający od początku ściśle z policją i pogotowiem ratunkowym, wzywany był do wypadków drogowych, w których trzeba było ciąć karoserię samochodu, by wydobyć ofiarę.
Do najbliższych zawodów: