• Polecamy
  FIA
  PZM PZMot
 • Znajdź nas
  Facebook Instagram Twitter
  Youtube

   

Ostatnie przygotowania do wyścigu w Limanowej Przede wszystkim bezpieczeństwo!

 • fot. Agnieszka Wołkowicz

  fot. Agnieszka Wołkowicz

Kolorowa kawalkada samochodów wyścigowych i serwisowych dojechała do Limanowej, gdzie odbyło się poprzedzone Odbiorem Administracyjnym techniczne  Badanie Kontrolne samochodów. W tym sezonie FIA – Światowa Federacja Samochodowa rozdzieliła badania samochodów startujących w narodowym czempionacie – Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski  od aut zgłoszonych do FIA EHC – Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich. Dla tych ostatnich odrębne badanie zorganizowano niedaleko Parku Serwisowego, w Starej Wsi.

Ostatecznie w sobotę i niedzielę  wystartuje 109 kierowców, walczących o punkty w FIA EHC i GSMP. Oprócz bolidów i samochodów wyścigowych z czołówki  FIA EHC i GSMP na uwagę zasługuje pojawienie się grupy 5 Mini R53, z kierowcami startującymi dotychczas w wyścigach torowych.   

Po badaniach kontrolnych z uczestnictwem Obserwatora  FIA Kevina Fernera (DEU) i międzynarodowego Zespołu Sędziów Sportowych pod przewodnictwem Ludka Kopeckiego (CZE)   odbyła się także odprawa szefów wszystkich służb zaangażowanych w organizację wyścigu. Zgodnie z misją FIA i PZM, szczególny nacisk kładziono na kwestie bezpieczeństwa kierowców i kibiców; w imprezę zaangażowanych jest kilkudziesięciu strażaków, służby medyczne, zabezpieczenia. Dokładnie sprawdzano także stan zabezpieczenia trasy: barier energochłonnych i dodatkowych elementów zbudowanych ze spiętych opon czy słomianych balotów. W bezpiecznych miejscach powstały Strefy Kibica, wydzielono specjalne strefy dla fotoreporterów i operatorów kamer.

Bogdan Pałka – Dyrektor wyścigu, Prezes AMK Limanowa:

Wyścigi Górskie w historii naszego Klubu zajmują szczególne miejsce ponieważ już na samym początku istnienia, w latach 80 - tych Prezes oraz współzałożyciel AMK Limanowa, Karol Maciej Klimaszewski, organizował   wyścigi górskie na trasie pod Ostrą oraz na drodze prowadzącej na Pasierbiec.

Ponieważ wciąż jeszcze wszyscy odczuwamy ograniczenia związane z COVID-19 to dla tych wszystkich których nie będzie z nami zapraszam do śledzenia przebiegu zawodów w naszym radiu wyścigowym „Race Radio” na częstotliwości FM 105,7 MHz oraz oglądania transmisja live z kamer rozlokowanych na naszej trasie. Relacja ta będzie dostępna na naszej stronie www.wysciggorski.pl

Po raz kolejny jedną z atrakcji dla wszystkich przybyłych gości, będzie możliwość wykupienia przelotu nad trasą zawodów helikopterem, który będzie zlokalizowany na parku serwisowym.

Jak co roku, jako Dyrektor, chciałbym zaapelować do wszystkich Kibiców o rozwagę i rozsądek w czasie naszych zawodów, wasze bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo zawodników jest dla nas priorytetem. Również proszę o zachowanie wszelkich należytych zasad bezpieczeństwa dotyczących  COVID-19, które będą obowiązywać w czasie naszych zawodów. Bez kibiców żadne zawody nie miały by sensu więc jest nam bardzo miło Was wszystkich gościć -zapraszam Was do bezpiecznego kibicowania na zawodach organizowanych przez Auto Moto Klub Limanowa.

 

Możliwość przelotu śmigłowcem to nie jedyna dodatkowa atrakcja dla kibiców.

Rozpoczynające się w sobotę o godz. 9.00 podjazdy treningowe poprzedzone zostaną paradą unikatowych Polskich Fiatów 126p, wśród VIP carów nie zabraknie Austina Mini i Fiata 125 p legendy polskich wyścigów górskich, Jana Kościuszki. Partnerzy i sponsorzy zawodów przygotowali także liczne nagrody, które wygrywać będzie można uczestnicząc w przerwach między podjazdami w konkursach poświęconych bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Prowadzona jest także, zainicjowana przez zespół Rally & Comunication  akcja „Kibicujemy bezpiecznie”, w miasteczku wyścigowym dostępne są naklejki promujące akcję, koszulki, kurtki i okolicznościowe plecaczki.

Zawody śledzić będzie można na stronie www.wysciggorski.pl profilach facebookowych GSMP.PZM i Hill Climb Limanowa Official, wyniki podjazdów treningowych i wyścigowych znaleźć można na stronie www.wyniki-online.pl .Relacji z wyścigu będzie także można słuchaćc w Race Radio, na częstotliwości 105,7 FM.

 

[inf. prasowa]

 • fot. Agnieszka Wołkowicz

  fot. Agnieszka Wołkowicz

Dodaj komentarzDo najbliższych zawodów: