Ratownictwo

AMK Limanowa
Auto Moto Klub w Limanowej zajmuję się administracją 4 wozów ratowniczych Polskiego Związku Motorowego, które wraz z załogą (w każdym aucie po 2 osoby) obsługuje większość rajdów i wyścigów samochodowych na terenie Polski. Klub jest też organizatorem szkoleń z zakresu ratownictwa medycznego, które prowadzi wykwalifikowany personel.


RATOWNICTWO PZM
Od ponad 30 lat PZM zajmuje się problematyką ratownictwa drogowego. W tym okresie specjalistyczne przeszkolenie w zakresie udzielania pomocy przedlekarskiej przeszło ponad 5 tyś. kierowców. Aktualnie w PZM działa ok. 1800 ratowników drogowych. Zdobywanie i podnoszenie kwalifikacji w zakresie udzielania pomocy przedmedycznej przez instruktorów i ratowników drogowych umożliwia funkcjonowanie Centrum Szkolenia Ratowników Drogowych w Kielcach, Lublinie, Bydgoszczy i w Warszawie oraz w Poznaniu Ośrodka Ratownictwa Drogowego PZM. Organizowane są Mistrzostwa Polski Ratowników Drogowych. Prowadzone są również w Zarządach Okręgowych PZM szkolenia w zakresie podstawowym.

 • Historia ratownictwa PZM

  Polski Związek Motorowy realizując swoje cele statutowe prowadzi szeroko pojętą działalność w zakresie ratownictwa drogowego. Już w 1973 r. w Automobilklubach i Klubach sfederowanych w PZM zostały przeszkolone pierwsze grupy z zakresu ratownictwa drogowego. W 1976 r. odbył się I rajd szkoleniowy ratownictwa drogowego w Kampinosie, a w 1978 r. w Solinie...

 • R3 i R4 oraz urządzenia WEBER

  Samochody

  Samochody ratownictwa sportowego PZM

 • Szkolenie online

  Krótkie filmiki z instruktarzem zasad udzielania pierwszej pomocy (BLS)
Do najbliższych zawodów: