• Polecamy
  FIA
  PZM PZMot
 • Znajdź nas
  Facebook Instagram Twitter
  Youtube

   

Załoga AMK Limanowa na II miejscu w klasie pre-80 w Rajdzie po Ziemi Mińskiej

 • archiwum Michała Aleksandrowicza

  archiwum Michała Aleksandrowicza

W dniu 29 maja br. załoga Sekcji Pojazdów Zabytkowych AMK Limanowa w składzie Michał Aleksandrowicz (kierowca) / Mariusz Żulewski (pilot), startująca Polskim Fiatem 125p z 1974 roku, wzięła udział w IX Rajdzie po Ziemi Mińskiej który był pierwszą rundą Mistrzostw Okręgu Warszawskiego Pojazdów Zabytkowych PZM. Organizatorem imprezy był Stowarzyszenie Automobilistów Mińskich oraz Automobilklub Polski.

 

Na blisko 100 kilometrowej trasie rajdu turystyczno-nawigacyjnego zawodnicy musieli zmierzyć się z zadaniami z historii i techniki motoryzacji oraz lokalnej historii, BRD a także próbą sprawnościową.

 

Zwieńczeniem rajdu było wspólnie spotkanie i podsumowanie wyników rajdu na terenie ZSZ nr 2 w Mińsku Mazowieckim. Szczególnego charakteru wydarzeniu nadały obchody 600-lecia Mińska Mazowieckiego, których imprezą towarzyszącą był IX RPZM.

 

Załoga AMK Limanowa zajęła w rajdzie II miejsce klasie pre-80, uzyskując ten sam wynik punktowy co zwycięzcy klasy – Maciej Bień/Justyna Piensiek (Automobilklub Polski) startujący na Fiacie 1100 (1966), jednak zgodnie z regulaminem MOWPZ decydujący był w tym przypadku wiek pojazdu.

 

Kolejna runda mistrzostw – Królewski Rajd Sosnowy odbędzie się w dniu 27 czerwca 2021 roku w Otwocku. Organizatorem imprezy będzie Automobilklub Królewski.

 • archiwum Michała Aleksandrowicza

  archiwum Michała Aleksandrowicza

 • archiwum Michała Aleksandrowicza

  archiwum Michała Aleksandrowicza

Dodaj komentarzDo najbliższych zawodów: