Po zimowej przerwie na Tor Poznań wracają zawodnicy konkurencji rallycross i autocross. W sobotę 25 kwietnia br., odbędzie się 1. runda Mistrzostw Polski Rallycross oraz 1. runda Mistrzostw Polski Autocross. Do rywalizacji w mistrzostwach Słowacji staną również zawodnicy z zagranicy.

Do udziału w zawodach zgłosiło się 40 zawodników. Na liście startowej nie brakuje ubiegłorocznych medalistów, ale też nowych twarzy.

W SC Cup pojawią się m. in.: Filip Nowicki, Maksym Guranowski, Wojciech Czekański oraz Zuzanna Mencel i Wiktoria Rękawek.

Dziewięcioro zawodników stanie do rywalizacji w RWD Cup, a wśród nich: Pola Dobrowolska, Dariusz Krupa, Tomasz Senkowski czy Kacper Sokulski.

Na Torze Poznań  zaprezentują się także weterani:  Zbigniew Staniszewski (Ford Fiest R5) oraz reprezentant Czech Roman Castoral.

Pojawią się także Łukasz Zoll, Gigi, Iwo Carzasty oraz Sara Kałuzińska i Karol Czerwiński.

W słowackiej grupie wystartują z kolei Norbert, Bruno i Jan Beckertowie.

Natomiast w widowiskowej rywalizacji Mistrzostw Polski Autocross pojadą m.in.: Wojciech Milan, Filip Dzitko, Kamil Pilch czy Piotr Sołtys.

W Pucharze Polski (Yaris Cup) rywalizować będą: Adam Kowalczyk, Antoni Soboń i Rafał Kozak.

Zapraszamy!

Wstęp (pieszy) na teren obiektu jest bezpłatny.
Wjazd (w sobotę niezależnie od rodzaju pojazdu), to koszt 20 zł/dzień.

Szczegółowe informacje nt. wydarzenia, w tym harmonogram czasowy zawodów znajdziecie tutaj

[inf. ze strony motosport.pzm.pl]