Po krótkiej przerwie zimowej, do akcji powracają najlepsi kierowcy rajdowi globu, zaczynając sezon 2024 Rajdowych Mistrzostw Świata od Rajdu Monte Carlo. Wszystkie odcinki specjalne na żywo transmitować będzie Motowizja.

Rajd Monte Carlo to najstarszy rajd świata odbywający się od 1911 roku. Organizowany tradycyjnie w styczniu, odbywa się na często zaśnieżonych i oblodzonych drogach asfaltowych na południu Francji. W ostatnich latach, zwłaszcza w sezonie 2023, pogoda była bardziej wiosenna niż zimowa, ale prognozy sugerują, że tym razem śnieżna aura powróci na siedemnaście odcinków specjalnych od czwartku, 25 stycznia do niedzieli, 28 stycznia.

W samochodach najwyższej kategorii Rally1 zobaczymy osiem załóg. W tym gronie zabraknie urzędujących mistrzów świata. Kalle Rovanperä postanowił ograniczyć swój program rajdowych startów w 2024 roku i wraz z Jonne Haltunnenem na oesach zobaczymy go tylko w wybranych rundach. Podobny program w Toyocie będzie miał Sébastien Ogier, ponownie pilotowany przez Vincenta Landaisa. Francuzi wystartują w Monte Carlo, a Ogier powalczy o swoje dziesiąte zwycięstwo w rajdowym klasyku.

Więcej informacji oraz pełny program transmisji: https://motosport.pzm.pl/2024/01/23/poczatek-sezonu-w-wielkim-stylu-wrc-…

 

[info ze strony www.pzm.pl]